Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace - informace

Vyřízení kotlíkových dotací

Naše firma je registrovaná v programu Zelená úsporám a nabízíme vám tak kompletní služby při vyřízení kotlíkových dotací. Poradíme vám a nabídneme kompletní řešení pro váš dům či byt.

https://www.msk.cz/cz/zivotni_prostredi/kraj-ma-dalsi-pul-miliardy-korun-na-vymenu-kotlu--ve-3--kole-dotaci-tak-prerozdeli-celou-miliardu-138219/Informace z webu lokalni-topeniste.msk.cz

Revize kotlů na tuhá paliva

 

 
 
Povinné revize kotlů na tuhá paliva
 
Od 1.1.2017 je povinnost mít revizi na kotel na pevné paliva o výkonu 10 – 300 kW. Revize kotlů na tuhá paliva může provádět revizní technik s platným oprávněním. . Revize se provádí každé 2 roky. Povinnost platí pro všechny kotle bez ohledu na jejich stáří.
 
 
NOVELA ZÁKONA O OCHRANĚ OVZDUŠÍ platí od 1. 9. 2012. Následoval pak zákaz prodeje kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy, který začal platit v lednu 2014.
 
Dle normy ČSN EN 303-5 bude následovat:
  • Leden 2017 – Povinnost předložit na základě požadavku obecního úřadu revizi domácího kotle na tuhá paliva.
  • Leden 2018 – Začne platit zákaz prodeje kotlů na tuhá paliva 3. emisní třídy.
  • Září 2022 – domácnosti budou mít povinnost prokázat, že jejich kotel splňuje podmínky minimálně 3. emisní třídy podle ČSN EN 303-5. V opačném případě hrozí vysoké pokuty až 50 000 Kč.
 


Vypracování nabídky zdarma

Pokud máte zájem o naše služby, či potřebujete poradit v oblasti stavebních prací, nebo inovací, kotlíkových dotací, inženýrské činnosti, či realizace solárních systémů, neváhejte se na nás obrátit. Obratem Vás budeme kontaktovat a vypracujeme Vám nabídku zcela zdarma.
POPTAT SLUŽBY